BombaSazka.cz– internetové stránky o sázení na sportovní události! Vsaďte přes Bomba sázku a vyhrajte BOMBA výhru!

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY O SÁZENÍ

Výběr sportu, na který sázet

Výběr sportu, na který sázetNa jaký sport sázet? Je lepší sázet na tenis, hokej, fotbal nebo cyklistiku? Není to vlastně jedno, vždyť vyhrát se dá přece na všem, ne? Rozhodně ne! Je velice důležité, nejen kolik peněz budete sázet, ale také na co budete sázet, tedy jaký sport si vyberete. Je přirozená určitá specializace, jak u sportovců, tak i u sázejících. Jednak každý tíhne k něčemu jinému, má jiné zkušenosti a v neposlední řadě, nikdo se neorientuje ve všem. Také je zde nezpochybnitelný fakt, že čím více sázkařů sází na ten daný sport, tím více budou mít sázkové kanceláře právě na tento sport zaměřených bookmakerů, stanovenou strategii vytváření kurzů apod. Z toho plyne, že je i obtížnější zde uspět. Proto mnoho odborníků radí vybrat si ze začátku nějaký "menšinový" sport, např. stolní tenis, odbíjenou, házenou nebo vodní pólo.

Všechny výše uvedené skutečnosti jen dokládají, proč je více než užitečné, věnovat tolik času výběru toho "správného" sportu. Je proto například výhodnější dát přednost sportu kolektivnímu nebo individuálnímu? Na tuto jednoduchou otázku, nebývá většinou stejně jednoduchá odpověď.

V individuálním sportu jako je atletika, cyklistika nebo tenis záleží výhradně na jednotlivci, na jeho fyzických a psychických dispozicích, jeho momentální formě. Na tom jak konkrétní sportovec dokáže zvládat stres, jak moc nebo málo je motivovaný apod. Tyto druhy sportu jsou jednodušší na sběr, zpracování informací a závěrečný výběr na koho vsadit.

Jakýsi přechod mezi individuálními a kolektivními sporty představují sporty sice kolektivní, ale "stojící" na několika málo sportovních individualitách. Dobrým příkladem je např. dřívější tým NBA Chicago Bulls. I naprostému laikovi musí být jasné, že zcela jiná síla tohoto týmu bude, jestliže nastoupí s Michaelem Jordanem, a když bude hrát bez něho. Fakt, že Jordan dal během zápasu běžně i 32 bodů opravdu není vůbec opominutelný. Zde proto musí vést sázkař v patrnosti výše uvedené, tedy fyzické a psychické dispozice celku (týmu), spolu s jeho aktuální formou + navíc toto všechno speciálně ještě u megahvězd týmu.

No a nakonec jsou zde sporty kolektivní, které patří ke sportům pro mnohé také nejpopulárnějším. Fotbal nebo hokej - to jsou fenomény, které dokážou zfanatizovat masy. V tomto případě více než kde jinde je velice důležitá důkladná analýza celku, na který chci vsadit, jeho složení, vztahy uvnitř, forma, motivace…Tady je dobré např. připomenout úspěch českého národního týmu na MS v hokeji 2010. Tým složený většinou z nováčků, bez větších ambicí na úspěch, po několika porážkách od "papírově" slabších týmů, prokázal obrovskou vnitřní sílu a motivaci a nakonec vybojoval zlaté medaile.

Zdroj: Bombasazka.cz